Producenci

Jak wykorzystać szczebelki z łóżeczka? Pomysły w duchu zero waste!

Rodzice, których dziecko wyrosło z łóżeczka niemowlęcego, często zastanawiają się, co zrobić z niepotrzebnym meblem. Sprzedać go? Wyrzucić? Oddać komuś? Przechowywać do czasu pojawienia się kolejnej pociechy? Rewelacyjnym pomysłem jest przerobienie go na coś innego! Poznaj nasze pomysły na to, jak wykorzystać szczebelki z łóżeczka!

Jak wykorzystać szczebelki z łóżeczka? Zrób z niego biurko!

Twoje dziecko urosło i bardziej niż niemowlęcego łóżeczka, potrzebuje biurka? Poddaj stary mebel prawdziwej metamorfozie! W pierwszej kolejności odkręć jeden dłuższy bok. Następnie zastanów się, na jakiej wysokości ma być umieszczony blat biurka. Przymocuj go na starym stelażu lub w innym dogodnym miejscu. Zadbaj także o to, żeby odnowić mebel. Pomaluj go farbą w ulubionym kolorze dziecka, na szczebelkach powieś pojemniki na kredki i flamastry oraz zmazywalną tablicę. Ciekawą propozycją jest także pomalowanie blatu farbą tablicową, co pozwoli maluchowi po nim pisać.

Szczebelki do łóżeczka zamień na wieszak na artykuły papiernicze

Jeżeli Twoje dziecko spędza dużo czasu na rysowaniu i malowaniu, warto zrobić dla niego kącik plastyczny. Wykorzystaj w tym celu jego stare łóżeczko niemowlęce. Wystarczy, że odkręcisz dłuższy bok, a następnie powiesisz go na ścianie, tak aby szczebelki były ułożone poziomo. Śmiało możesz umieścić na nich pojemniki na przybory do malowania jak farby, pędzle, kredki, flamastry i inne przedmioty przydatne podczas kreatywnych zabaw. Powstały wieszak może służyć również do prezentacji prac, gdyż bez trudu powiesisz na nim kartki z obrazkami. Osoby, które chciałyby to rozwiązanie urozmaicić, mogą wraz ze swoim dzieckiem dowolnie pomalować wieszak. Takie wykorzystanie szczebelków z łóżeczka niewątpliwie przypadnie do gustu wszystkim małym artystom.

Chcesz wykorzystać szczebelki z łóżeczka w przyszłości? Wybieraj dobre jakościowo produkty!

Pamiętaj, że jeżeli chcesz wykorzystać szczebelki do łóżeczka w przyszłości, warto już teraz zainwestować w mebel wysokiej jakości. Dzięki temu unikniesz odpryskującej farby, czy też połamanych szczebelków. Wysokiej jakości łóżeczka, które będą dobrze prezentować się nawet po przeprowadzonych przez Ciebie metamorfozach, znajdziesz w naszym sklepie. To rozwiązanie na lata! Szczebelki możesz wykorzystać w różny sposób – przerobić na biurko, wieszak na akcesoria do malowania, zrobić z nich barek, posłanie dla psa, regał, stojak na kwiatek, a nawet ławkę! Wszystko zależy od Twojej pomysłowości!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl