Producenci

Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju? Poznaj nasze pomysły!

Mały pokój może sprawiać problem podczas aranżacji. Szczególnie trudne jest ustawienie w nim mebli, w momencie, gdy ma dzielić go dwoje dzieci. Zastanawiasz się, jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Podpowiadamy!

Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju?

W momencie, gdy masz do dyspozycji jedynie mały pokój dla dwójki dzieci ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór łóżka piętrowego lub modelu z wysuwanym materacem. Pomysły te z pewnością pomogą Ci zaoszczędzić trochę miejsca, jednak mają także swoje wady. Między innymi mogą wywoływać konflikty wśród rodzeństwa. Niekoniecznie sprawdzą się też przy małych dzieciach.

Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju? W naprawdę niewielkim pomieszczeniu może to być trudne. Przede wszystkim warto rozważnie wybrać modele. Jeżeli Twoje dzieci są w wieku przedszkolnym lub mniejsze, nie ma potrzeby inwestować w meble o wymiarach dla dorosłej osoby. Śmiało możesz zdecydować się na takie, które mają 140 × 70 cm, a gdy Twoje pociechy są mniejsze to nawet 120 × 60 cm. Zrezygnuj z wyjątkowo ozdobnych szczebelków, wychodzących za ramę łóżka i zajmujących dodatkowe miejsce. Nie sprawdzą się też modne w ostatnim czasie łóżka domki.

Zamiast nich postaw na minimalistyczny model z prostymi szczebelkami i gładkim wykończeniem. Nie zapomnij także o dodatkowej barierce, która uchroni Twoje maluchy przed upadkiem na podłogę. Tego typu łóżka z zabezpieczeniem znajdziesz w naszym sklepie, dlatego też koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą! Ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się w małym pokoju, są łóżka z szufladą. To dodatkowe miejsce do przechowywania, na wagę złota przy niewielkich powierzchniach.

Jak ustawić dwa łóżka w niewielkim pokoju?

Niestety, na pytanie, jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko jest zależne od metrażu, którym dysponujesz, ustawienia pokoju, innych mebli, tego, jak umiejscowione są drzwi i okna. W wielu małych pokojach sprawdza się wydzielenie osobnej strefy dla każdego dziecka, najlepiej wzdłuż najdłuższych ścian. Powinno znaleźć się tam miejsce dla łóżka, dosuniętego najdłuższym bokiem do ściany i biurka. U młodszych dzieci można zrezygnować z dwóch osobnych biurek na rzecz jednego długiego blatu z jednej strony oraz regału na zabawki po przeciwnej stronie. W tym przypadku środek pokoju może posłużyć jako miejsce do wspólnej zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl