Producenci

Jakie pierwsze łóżko dla dziecka wybrać? Podpowiadamy!

Wybór łóżeczka to jeden z najważniejszych elementów podczas przygotowań do narodzin dziecka. Nic więc dziwnego, że wielu młodych rodziców ma w tej kwestii pewne wątpliwości. Idealny mebel do pokoju dziecięcego powinien nie tylko zachwycać pod względem wizualnym, ale przede wszystkim zapewniać dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Zastanawiasz się jakie pierwsze łóżko dla dziecka wybrać? Podpowiadamy!

Bezpieczeństwo dziecka w pierwszych miesiącach życia

Podczas wyboru łóżeczka dla niemowlaka najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo. Z tego względu warto wybierać solidne drewniane modele, które doskonale sprawdzają się w pierwszych miesiącach życia. Szczebelki chronią malucha przed upadkiem, umożliwiają prawidłowy przepływ powietrza, a dodatkowo odsłaniają widok, podczas gdy dziecko przebywa w łóżeczku. Ponadto w drewnianych modelach przeznaczonych do pokoju noworodka nie powinno być żadnych mankamentów stwarzających zagrożenie w postaci drzazg czy odstających śrubek. Każda część powinna być solidnie przymocowana, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo każdego dnia.

Jakie pierwsze łóżko dla dziecka?

Standardowy rozmiar łóżeczka dla dziecka wynosi 120 cm x 60 cm. To idealna przestrzeń, która posłuży maluchowi przez długi czas. Ponadto istnieją modele, które można modyfikować wraz z rozwojem pociechy. Poziomy regulacji wysokości to praktyczna funkcja, która zapewni bezpieczeństwo także w późniejszych etapach życia. Co więcej, równie sprawdzonym rozwiązaniem są modele, które można dostawić do łóżka rodziców. Jest to wygodna propozycja, która ułatwi nocne karmienie oraz umożliwi rodzicom komfortowy sen. Natomiast dużym ułatwieniem dla mam są mobilne łóżeczka na kółkach, które można umiejscowić w ciągu dnia w dowolnym miejscu. W ten sposób wykonywanie codziennych obowiązków staje się znacznie prostsze i nie wymaga ciągłego przemieszczania się do pokoju niemowlaka. Warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym finalnie będzie stał mebel. Dziecięce łóżeczko należy ustawić z dala od okien, urządzeń elektronicznych oraz grzejników.

Łóżeczko atrakcyjne wizualnie

Poza bezpieczeństwem i wygodą ważne są również aspekty wizualne. Styl, wykończenie oraz kolor to trzy element, na które zwracają uwagę przyszli rodzice. Czas przygotowań do narodzin wiąże się z urządzeniem przyjemnej przestrzeni dziecięcej, która na początku zachwyca głównie samych dorosłych. Nie mniej jednak warto wybrać model, który wpasowuje się w wybraną kolorystykę oraz charakter wnętrza. Obecnie niezwykłą popularnością cieszą się białe modele, które pasują zarówno do pokoju chłopięcego, jak i dziewczęcego. Jeżeli szukasz wysokiej jakości łóżeczka dla swojej pociechy, odwiedź nasz sklep. Oferujemy wiele ciekawych modeli, które zachwycają zarówno pod względem wizualnym, jak i samego wykonania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl