Producenci

Nie wiesz, jak prać pokrowiec na materac? Podpowiadamy!

Głównym zadaniem pokrowca jest ochrona materaca przed zabrudzeniami, przez co przedłuża się jego żywotność. To ten element zatrzymuje pot wydzielany podczas snu, a także zbiera łuszczący się naskórek i kurz – dlatego właśnie niezbędne jest jego regularne czyszczenie. Jak prać pokrowiec na materac? Podpowiadamy!

Czy każdy pokrowiec nadaje się do prania?

Pokrowce na materace powstają z różnorodnych materiałów. Mogą być one zarówno naturalne, jak i sztuczne. Do ich produkcji wykorzystywane są także różne technologie. Przez to każdy z nich cechuje się zupełnie innymi właściwościami, mającymi wpływ na komfort snu i stopień wytrzymałości. Większość pokrowców nadaje się do wyprania w pralce. Zanim jednak wrzucisz je do bębna, sprawdź na metce, jakie są zalecenia producenta. Niektórzy rekomendują czyszczenie wyłącznie chemiczne – wtedy pozostaje Ci jedynie skorzystanie z usług profesjonalnej pralni.

Jak prać pokrowiec na materac?

Gdy już wiesz, że dopuszczalne jest pranie pokrowca w pralce – skorzystaj z naszych porad. Dzięki nim wykonywanie tej czynności już nigdy nie będzie przysparzało Ci problemów.

Po zdjęciu pokrowca złóż go lub zroluj w taki sposób, by znacznie zmniejszył swoją objętość. Pamiętaj o tym, by zamek błyskawiczny został zasunięty. Do prania stosuj jedynie delikatne detergenty. Jeżeli pierzesz pokrowce z materaców dostępnych w ofercie naszego sklepu, które przeznaczone są dla najmłodszych pociech – użyj proszku do prania dla dzieci. Warto wiedzieć o tym, że stosowanie płynów zmiękczających nie jest zalecane – mogą one działać niekorzystnie na materiał i naruszyć jego właściwości.

Istotną kwestią jest dobór odpowiedniej temperatury prania. Informację, ile może maksymalnie wynosić, znajdziesz na metce produktu. Należy jej przestrzegać – w przeciwnym wypadku pokrowiec może się zniszczyć. Najczęściej temperatura prania wynosi od 30 do 60 stopni Celsjusza.

Zastanawiasz się, jak prać pokrowiec, który nie mieści się do Twojej pralki? Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest pralnia.

Jak odpowiednio suszyć pokrowiec?

Kiedy już wiesz, jak prawidłowo wyprać pokrowiec na materac, musisz zadbać o właściwe jego wysuszenie. Możesz zrobić to w suszarce bębnowej lub też rozwiesić go i pozwolić mu na naturalne wyschnięcie. Decydując się na pierwszą możliwość, musisz pamiętać, by nie przekraczać maksymalnej temperatury prania.

Jak często prać pokrowiec na materac?

Nie wiesz, jak często należy prać pokrowiec na materac? Zaleca się robić to co najmniej co pół roku. Oczywiście zależy to w dużej mierze od preferencji oraz potrzeb. W przypadku najmłodszych dzieci, szczególnie tych zmagających się z różnymi alergiami skórnymi, zalecane jest zwiększenie częstotliwości prania.

Do dziecięcego łóżeczka warto zakupić specjalny ochraniacz na materac. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy Twoja pociecha będzie żegnała się z pieluchą – wówczas uniknięcie nocnych wpadek niemal graniczy z cudem. Dodatkowa warstwa doskonale zabezpieczy materac przed zmoczeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl